Tavo istorija

Meškiuko nemiga

IMG_0033Nors gruodis yra lyg ir žiemos mėnuo, bet meškiukui nesimiega ir nors tu ką… Gali būti, kad išvargino darbo grafikas – visur bėgte. Gal baugina paskutinė metų darbo savaitė su visokiais šventiniais renginiais, kurių labai daug… Visur aplink vien varžybos ir sportininkų bei trenerių pagerbimai, Kalėdiniai renginiai – ir visur reikia suspėti. Na, bet maratonininko tai neturėtų labai išvarginti. O kodėl nesimiega?

Meškiukas dar iš vaikystės prisigaudęs nešvankių ketureilių ir žino, kodėl miške nemiega ežiukas, elnias,
barsukas, voveraitė ar šernas, bet apie meškas – istorija nutyli. Ketureiliai skamba rusų kalba „gražiau ir skambiau“, kaip ir rusiški keiksmažodžiai. Fui, kaip negražu, pasakysite jūs, bet žmonės keikiasi, keikiasi ir vaikai.

Šį kartą apie vaikus…

Pas mane šeimoje niekas nesikeikė ir nesikeikia, bet aš jau vaikystėje kuo puikiausiai žinojau visus keiksmažodžius. To išmokau lakstydamas lauke su bendraamžiais ir vyresniais arba nugirsdavau iš kaimo „atamanų“. Kad ir kaip saugotum vaikus, jie vis tiek, kad ir nenorėdami, bus tuo „apšviesti“, o jau po to rečiau ar dažniau panaudos – norėdami pasipuikuoti prieš savo draugus ar net suaugusius, patikrinti jų reakciją.

Ši tema „išsivystė“ visai netikėtai, kai vakar manęs viena pažįstama paklausė, kur vesti treniruotis Trakuose savo 6 metų anūką. Retai tokio amžiaus vaikai būna subrendę kažkokiems sportams, bet būna ir išimčių bei skirtingų sporto šakų. Jos anūkas labai judrus ir aktyvus visą dieną, patinka spardyti kamuolį, judėti, todėl kaip ir futbolo norisi, bet va, sako, girdėjusi iš daugelio, kad treneris šaukia ant vaikų ir keikiasi (iškart galvoje pradėjo suktis ketureilis „tixo v liesu, tolko niespit jožik, čiujiet jožik v ž.. nožik vot i niespit jožik“). Gandai gandais, bet tikrai patikinau, kad treneris šaunus ir visai nesikeikia, niekados negirdėjau, o jei ir būčiau, tai iš solidarumo nutylėčiau. Patariau mažiau klausytis gandų, o geriau išbandyti, nes Trakuose nėra trenerių, kurie keiktųsi. Tačiau priminiau vieną posakį, kad futbolą žaidžia chuliganai, o regbį džentelmenai. Ar keikias bėgikai? Ne, jie tam neturi laiko, nes jie bėgioja ir yra inteligentiški. Lauksiu jų atvykstančių į Trakų pusmaratonio Kalėdinę treniruotę šį sekmadienį, gruodžio 22d.

Vaikai! Nesikeikite ir nemokykite suaugusiųjų keiktis!                                     

                                                                                                                                                                                                                                     Meškiukas

Top