Tavo istorija

“General Financing Trakų pusmaratonis 2013“ – laikas pradėti ruoštis

2013 metų gegužės 12 dieną Trakuose vyks pusės maratono bėgimas – „General Financing Trakų pusmaratonis“. Po ilgokos pertraukos senoji Lietuvos sostinė vėl sukvies visus pajėgiausius šalies ilgų nuotolių bėgikus ir bėgimo entuziastus. Vyresnės kartos sportininkai ir bėgimo mėgėjai dar turbūt pamena laikus, kai lietuvišku maratonu būdavo vadinamas bėgimas Trakai-Vilnius. Dabar paleisti kelis šimtus dalyvių šeštadienį intensyvaus eismo keliu iš Trakų į Vilnių būtų misija neįmanoma, todėl bėgimo organizatoriai dalyviams siūlo alternatyvą – 4 ratus pačiame Trakų centre, iš viso 21 097,5 m. Į Trakus bėgimo varžybos atkeliauja iš Druskininkų, kur pirmasis 15 km bėgimas įvyko 2007 metais, po to sportininkai dvejus metus varžėsi 10 km bėgimuose, o 2010-2012 m. Druskininkuose vyko pusmaratoniai. 2013 m. Varžybos iš Druskininkų keliasi į Trakus.

Trakuose galima rinktis ir trumpesnius nuotolius: jeigu abejojate savo sportine forma, galima bus bėgti 2 ratus (10,5 km), 1 ratą (5 km), o patys jauniausi bėgimo dalyviai išmėgins jėgas 1 km distancijoje. Varžybų programoje numatyta ir 1 km bėgimo su vežimėliais rungtis.

Bėgimo distancija drieksis pačiame Trakų centre. Miesto vadovams labai geranoriškai palaikant bėgimo idėją, sekmadienį Trakai bus atiduoti būtent bėgikams. Varžybų distancija drieksis Trakų, Karaimų, Vytauto, Sodų gatvėmis, Lukos ir Galvės ežerų pakrantėse esančiais pėsčiųjų takais.

Pasak renginio organizatoriaus Evaldo Martinkos, bėgimas mūsų šalyje sparčiai populiarėja. Jau nieko nebestebina, kad į varžybas susirenka po kelis šimtus dalyvių vienoje rungtyje, o kai suskaičiuojami visas distancijas renginyje bėgę dalyviai, skaičius perkopia tūkstantį, du ar net tris. „Manome, kad gegužės mėnuo – labai geras laikas pakviesti ir profesionalius sportininkus, ir vis gausesnį bėgimo mėgėjų būrį į pusės maratono varžybas. Po žiemos net ir mažiau sportuojantys jau turės laiko pasirengti turbūt pirmajam metų iššūkiui distancijoje, o rimčiau bėgimu užsiiminėjantys žmonės, užsibrėžę tikslą būtinai dalyvauti Trakų pusmaratonyje, tikiuosi, per žiemą irgi kaups kilometrus, kad bėgimo dieną būtų geros sportinės formos. Matome, kaip noriai tokiuose renginiuose dalyvauja įvairių kompanijų, bendrovių, organizacijų komandos, kaip juos palaiko kolegos, todėl tikimės ir kviečiame visus planuoti praleisti gegužės 12 dieną būtent Trakuose. Puikiu pavyzdžiu gali būti mūsų pagrindiniai rėmėjai – „General Financing“: daug šios bendrovės darbuotojų laisvalaikiu bėgioja, o sportišką dvasią kolektyve palaiko ir įmonės vadovai“, – teigia E. Martinka. Beje, sportiškiausiam kolektyvui, surinkusiam gausiausią bėgikų komandą, Trakų savivaldybė įteiks specialią taurę. Kolektyvai galės deleguoti ne tik pavienius bėgikus – Trakuose vyks ir pusės maratono estafetės rungtis.

Beje, dalyviai į Trakus kviečiame jau bėgimo išvakarėse – išvakarėse vyks „Kibin party“ vakarėlis, kuriame bus galima prisiminti ankstesnius bėgimus, pasidalinti įspūdžiais su bendraminčiais, kurti bendrus planus.

Ne pirmą renginį organizuojanti patyrusi komanda pasirūpino, kad jau pirmas blynas neprisiviltų. Kad nebūtų abejonių dėl laiko fiksavimo tikslumo, visi dalyviai gaus laiko fiksavimo mikroschemas, trasa jau dabar yra sertifikuota, dalyviai, įveikę distanciją per numatytą laiką, bus apdovanoti atminimo medaliais, pusės maratono distancijos bėgikams bus įteikti PUMA bėgimo marškinėliai. „Norime ir tikimės, kad varžybos visiems patiktų, kad tai būtų puiki šventė miestui, o bėgikai iš mūsų šalies ir užsienio Trakų pusmaratonį įtrauktų ir vėlesnių metų startų planus“, – teigia organizatoriai.

Nors iki varžybų starto lieka dar daugiau nei pusmetis, „General Financing Trakų pusmaratonio“ dalyviai jau gali registruotis (ir aktyviai registruojasi…) į varžybas – paraiškas pateikę pirmieji mokės mažiausią startinį mokestį. Be to, žinantys, kad dalyvaus varžybose, net ir atšalus orams, tikrai ras laiko pabėgioti…

Top